Listopad 2009

Přebal hry Kane & Lynch: Dog Days

26. listopadu 2009 v 21:36 Novinky
Přebal hry Kane & Lynch: Dog Days. (sů tam ňáký kliky haky).


Ty hanební parchanti jsou zpět !!!

26. listopadu 2009 v 21:30 Novinky

Ty hanební parchanti jsou zpět !!!

Řeč není o novém filmovém počinu "bloodmakera" Tarantina, ale o pokračování hry která bude mít příběh jistě stejně řízný jako Tatantinovi krváky.
Řeč je totiž o hře Kane and Lynch s podtitulem Dog Days. První díl Kane & Lych: Dead Man jsme hráli a hráli jsme ho s velkou chutí. Hra byla plná akce a měla velice filmovou atmosféru. V které jiné hře můžeme hrát za "pošahanýho" žoldáka a spolupracovat s psychopatickým schizofrenikem? Já bych řekl, že takových her moc není. Když k tomu ještě připočteme možnost dvou hráčů hrát na jednom PC, skvělou hudbu a ne zrovna slušnou mluvu hrdinů. Dostaneme akční "řežbu" bez kompromisů.
Ale zpět ke chystanému pokračovaní. Jak už bylo zmíněno, hra bude mít podtitul Dog Days. Prožijeme zde opět příběh Kana a Lynche kteří tentokrát zavítají do Šanghaje. Kane bude prý hledat zbylé členy skupiny "THE SEVEN" neboli "Sedmy". Druhý díl nám odkryje minulost pana Lynche (no snad za něj budeme moct hrát i v singlu). Zatím bylo zveřejněno jen málo informací, ale jisté je, že na hře dělají autoři prvního dílu, tedy studio IO Interactive, které má na svědomí třeba Hitmana nebo nedávného Mini Ninju. Hra bude drsnější což napovídají i dva zveřejněné ukázky. Vydání je plánováno na druhý kvartál roku 2010 a distribuci zařídí opět Eidos. K&L vyjde pro PC, X-Box 360 a PS 3.
Já osobně se na hru velice těším a budu rád až si ji konečně zamačkám.


Lych asi rád hraje bowling:)

Reportáž o mafii 2

26. listopadu 2009 v 18:36 Novinky
Televize Public a pořad replay přinesl ucelenou reportáž o stále více očekávané mafii 2. Je to sice už asi půl roku staré, ale v té době ještě neexistoval náš blog a lepší reportáž jsme zatím neviděli.

Na speciální díl o mafii 2 se můžete podívat zde.

Assassin a zombíci

20. listopadu 2009 v 8:57 Novinky
Dnes vychází konzolový Assassins Creed II a naše vytoužené Left 4 Dead 2.
V časopisu LEVEL dostal konzolový Aassassins Creed II nejlepší hodnocení 10/10. No, počkáme si na PC verzi.

Left 4 Dead 2 je již nějaký čas na Steamu, ale dnes se konečně objeví v kamených obchodech.

Kontroverzní mise v Call of Duty: Modern Warfare 2

19. listopadu 2009 v 21:54
Kontroverze v CoD: MW 2

Každý jen kdo trochu sleduje co se kolem něho děje, zachytil určitě to, že vyšlo nové Call of Duty s podtitulem Modern Warfare 2.
Ještě před vydáním hry se na internetu objevilo amatérsky nahrané video kde jdete s teroristy vystřílet celé letiště civilistů a následně likvidujete zvláštní vojenskou jednotu. Když jsem tohle video zhlédl, byl jsem celkem zděšen. Pak jsem si však zjistil informace o tom, že má jít o kritiku agentů kteří pro úspěšné splněním úkolu udělají úplně všechno, třeba jdou i "přes mrtvoly".
V této misi jste totiž tajný agent který proniknul do teroristické organizace, aby nebyl prozrazen musí se s teroristy zúčastnit masakru civilistů na moskevském letišti, ale stejně je na konci mise prozrazen a zabit.
Kontroverzní pasáž se dostala až do Parlamentu ve Velké Británii. Některé země přistoupili k cenzuře této mise přestože hra hráči sama nabídne zda se chce masakru zúčastnit, nebo zda chce celou pasáž přeskočit. Německá verze vám prý dokonce zakáže na civilisty střílet, když nějakého zabijete mise končí.
Mým názorem je takový, že střílet na nevinné bezbranné lidi není nikterak herně zajímavé a takováhle mise by snad mohla vyloženě bavit jen nějakého zvrhlíka. Je jen otázka času, kdy někdo udělá nějaký zločin a svede to na CoD. Média se pak toho chytí a budou nám tvrdit, že hraní her z nás udělá vrahy a psychopaty.
I přes tuto to, nebo právě proto se nové CoD prodává velice dobře. Po celém světě vydělalo 15 miliard Kč.

CoD Modern Warfare 2

14. listopadu 2009 v 9:42 Novinky
Nové CoD si rozhodně nevede špatně:

U nás v České Republice dali:

Tiscali 9/10
Hrej 8/10
Eurogamer 8/10


A ve světě:

 • IGN UK - 94%
 • IGN US - 95%
 • Eurogamer UK - 9/10
 • Eurogamer DE - 9/10
 • Eurogamer ES - 10/10
 • Eurogamer FR - 9/10
 • Eurogamer CZ - 8/10
 • CVG - 94%
 • 1UP - A
 • 4Players - 88%
 • GamePro - 93%
 • StrategyInformer - 92%
 • GameTrailers - 95%
 • GiantBomb - 5/5
 • Jeuxvideo.com - 18/20
 • Jeuxvideo.fr - 5/5
 • GameKult - 8/10
 • Boomtown - 8/10

Prince of Persia

13. listopadu 2009 v 21:31 Novinky
Trailer z filmu Prince of Persia je velice nabušený, plný akce a stylové hudby. Vypadá to, že film bude plný arobatických kousků kterýmy je Princ tak prosnulý. Když toto dílo produkuje Jerry Bruckheimer udělá filmu jistě velkou reklamní masáž. Sakra, to bude pecka.
Předpokládaná premiéra je dána na 27.5. 2010
Herci:
Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley, Alfred Molina, Toby Kebbell
Režie:
Mike Newell


Staňte se naším fanouškem na Faceooku!

10. listopadu 2009 v 16:03 Novinky

Nově jsme založili také stránku na facebooku, staňte se jejím fanouškem...


Asassin's Creed film

3. listopadu 2009 v 19:33 Novinky
Asassin's Creed film

Už to skoro vypadalo, že se tenhle blog věnuje jenom hře L4D, ale není tomu tak.

K chystanému úspěšnému pokračování hry na "středověkého Hitmana" Asassin's Creed,
se dělá i filmové zpracování s názvem Assassins Creed Lineage.
Ve filmu však nebudeme sledovat osudy herního hrdiny Ezia, ale jeho otce.
Ubisoft tento film dělá jako reklamu pro svou hru. A proto bude prý úplně zadarmo.
Děj se bude odehrávat v Itálii a bude zachycovat příhody Eziova otce, který byl také Asassinem. Hrát budou živí herci, ale pozadí a kulisy budou vytvořeny počítačově. Film bude podobně experimentální jako 300 bitva u Thermopyl.
Byly zveřejněny již trailery, ale abych řekl pravdu, mě osobně se film zatím moc nezamlouvá. Stylizace je sice zajímavá, ale postavy vypadají tak nějak podivně, zvláště hlavní hrdina Eziuv otec je takový nevýrazný. A film s nevýrazným hrdinou nemá moc šancí na úspěch. Je sice třeba přihlížet k tomu, že se jedná o doprovodný produkt ke hře, který bude zadarmo, ale i věci zadarmo by měli dosahovat nějaké kvality.
No uvidíme.
Spíše něž na film se těším na hru.


L4D 2 v Austrálii

3. listopadu 2009 v 19:27 Novinky
L4D 2 v Austrálii

Jistě jste zaznamenali zprávu. že zombí řežba Left 4 Dead 2 nevyjde v Austrálii. Tamní hlavouni zakazují každou hru s nějakou dospělou nebo násilnou tématikou. V zemi klokanů jsou nejspíš toho názoru, že video hry jsou jen pro malé děti.
Nyní se však objevila zpráva, že L4D 2 v Austrálii vyjde, ale v pozměněné verzi. Ve hře nebude skoro žádná krev, zombíkům po zásahu zbraní neodpadne žádná část těla (to ničí vizuální efektivnost všech ručních zbraní) a když zombík "zaklepe bačkorama" jeho tělo ihned zmizí.
Vypadá to, že za chvíli cenzura her dojde tak daleko, že po nepřátelích ve hrách budeme nuceni střílet pouze ze špuntovky nebo z vodní pistolky a po zásahu se nepřítel zasměje a zmizí.
Modleme se, ať to tak nedopadne.

EA snížení cen

1. listopadu 2009 v 16:36 Novinky
Firma EA snížila ceny svých produktů. Za zmínku stojí například skoro nehratelný
LORD OF THE RINGS: CONQUEST, v rychlém tempu uhánějící
BURNOUT PARADISE THE ULTIMATE BOX, hororový DEAD SPACE, futuristický
MIRROR´S EDGE, sportovní NHL 09, krví, mocí a střelným prachem vonící
THE GODFATHER 2 ( KMOTR 2 ), simulátor života THE SIMS a spousta datadisků, vojensky nabušený BATTLEFIELD nebo atmosférický a pizzou vonící THE GODFATHER (jsem si koupil).

demo Left 4 Dead 2 je tady ! ! konečně ! !

1. listopadu 2009 v 16:13 Recenze

demo Left 4 Dead 2 je tady ! ! konečně ! !


Konečně vyšlo demo L4D 2. Pro předobjednavatele mělo být připraveno už 27. října, ale kvůli technickým chybám na Steamu bylo k dispozici až kolem 1 hodiny ranní 29. října. Ostatní kteří si hru nepředobjednali musí počkat až do 4. listopadu.
Jako vlastně demo dopadlo? Já myslím, že dobře. Hrát můžeme za černého učitele amerického fotbalu který má jméno Coach (můj nejoblíbenější), nebo za mechanika Ellise, černošku Rochelle a za elegána v bílém obleku Nicka.
Nezměnili je jen hlavní postavy, ale i zombíci. Zůstali staré známé potvory, ale přibyly i další "hovada" . Zombie která vás poplive kyselinou má označení Spitter (tak trochu příbuzná "blijce" Boomra), chechtající šílenec který si vás osedlá a následně vás začne rvát na kousky se jmenuje Jockey, a "vohávák" Changer, který vás nebere a snaží se vámi mlátit o zem.
Přibyli i nové zbraně na blízko i na dálku. Zombie můžete likvidovat například kytarou, obušek, mačetou, nebo pánví na smažení (při zásahu má super zvuk). Jsou zde i nové druhy samopalů, brokovnic, ale také životodárné prostředky, kromě lékárničky a prášku z prvního dílu tu je například injekce. Po zombíkách můžete házet výbušné koktejly, bombu které přiláká ostatní svým pípáním a následně vybuchne, ale nově i jakým "lektvárkem"(zřejmě výtažek z Boomra) který nakazí jednoho zombíka a ostatní se do něj pustí a budou se ho snažit zlikvidovat. To je vaše šance spustit palbu, nejlépe z brokovnice a prošpikovat náboji co nejvíce těch "šmejdů". Plná verze bude obsahovat daleko více zbraní.
V demu jsou dvě kola z levelu The Parish. Odehrávají se ve dne, ale to vůbec nekazí atmosféru hry.
Překvapením bylo, že ačkoliv se jedná o koridorovou hru, koridory se mění.

Jako v prvním díle je vše skvělo ozvučeno a podbarveno stylovou hudbou. (v opuštěné restauraci si můžete pustit jukebox). Když se na vás žene Jockey se šíleným smíchem a funěním, je to fakt síla.)
Až na malé potíže a nedostatky demo dopadlo velice dobře a ohodnotil bych ho známkou 8/10. Už se těším na plnou verzi. V ČR se začne prodávat 20. listopadu.
Můůůúůúhahahahá!!!