Kontroverzní mise v Call of Duty: Modern Warfare 2

19. listopadu 2009 v 21:54
Kontroverze v CoD: MW 2

Každý jen kdo trochu sleduje co se kolem něho děje, zachytil určitě to, že vyšlo nové Call of Duty s podtitulem Modern Warfare 2.
Ještě před vydáním hry se na internetu objevilo amatérsky nahrané video kde jdete s teroristy vystřílet celé letiště civilistů a následně likvidujete zvláštní vojenskou jednotu. Když jsem tohle video zhlédl, byl jsem celkem zděšen. Pak jsem si však zjistil informace o tom, že má jít o kritiku agentů kteří pro úspěšné splněním úkolu udělají úplně všechno, třeba jdou i "přes mrtvoly".
V této misi jste totiž tajný agent který proniknul do teroristické organizace, aby nebyl prozrazen musí se s teroristy zúčastnit masakru civilistů na moskevském letišti, ale stejně je na konci mise prozrazen a zabit.
Kontroverzní pasáž se dostala až do Parlamentu ve Velké Británii. Některé země přistoupili k cenzuře této mise přestože hra hráči sama nabídne zda se chce masakru zúčastnit, nebo zda chce celou pasáž přeskočit. Německá verze vám prý dokonce zakáže na civilisty střílet, když nějakého zabijete mise končí.
Mým názorem je takový, že střílet na nevinné bezbranné lidi není nikterak herně zajímavé a takováhle mise by snad mohla vyloženě bavit jen nějakého zvrhlíka. Je jen otázka času, kdy někdo udělá nějaký zločin a svede to na CoD. Média se pak toho chytí a budou nám tvrdit, že hraní her z nás udělá vrahy a psychopaty.
I přes tuto to, nebo právě proto se nové CoD prodává velice dobře. Po celém světě vydělalo 15 miliard Kč.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.