Avatar: The game

29. ledna 2010 v 19:19 |  Recenze

JAMES CAMERON'S AVATAR: THE GAME


Už je to nějaký ten pátek, co se na plátnech kinosálů objevil dlouho očekávaný akční scifi film Avatar. Ti, kteří tento snímek od Jamese Camerona viděli, mi jistě dají za pravdu, že je to jeden z nejlepších filmů všech dob, pro někoho nejlepší film vůbec. A těm, kteří se do kina ještě nedostali nebo ani nechtěli dostat, vřele doporučuji, aby využili 3D technologie a vychutnali si tento film v trojrozměrném zobrazení. Je to opravdu skvělí zážitek.

Ale teď zpět k tomu, kvůli čemu tento článek vznikl. Společně s filmem byla vydána i hra Avatar: The game, kterou si dnes probereme podrobněji.
Děj se údajně odehrává dva roky před filmovým příběhem a je doprovázen pěknou hudbou, podobné té z filmu.

Nejdříve si vyberete svoji postavu. Na výběr jich je asi dvacet, a po ukázkách začínáte na základně. Na začátku může hra působit poněkud nudně. Dá se říct, že se jedná o jakýsi tutoriál.

Postupem času si vyzkoušíte tělo avatara a zanedlouho se musíte rozhodnout, na kterou stranu se přidáte. Jsou dvě možnosti. Buďto zůstanete věrni lidem anebo se přidáte k původním obyvatelům Pandory. V našem případě byla zvolena druhá z možností. Jako avatar máte klasický kulomet, ale preferujete luk a šípy. Dále máte ve výbavě ještě velký nůž do každé ruky a hůl, která se během hry různě vylepšujete. Nečekejte však žádné velké RPG.
Od této chvíle plníte úkoly, které dostanete zadané. Ve střední části hry jdete do vznášejících se hor, kde získáte Ikrana a budete se moci proletět. Následují celkem zajímavé a zábavné bojové pasáže. Zlepšující se pocit z hry srazí opakované hledání písní pro Tsahika.
Jak dopadne závěr hry, to neprozradím. Zahrajte si ji a budete sami vědět.

Plusy a minusy:
Určitě bych vyzdvihl krásně zpracovanou přírodu, která se opravdu povedla, ovšem doporučuji DirectX 10, v DirectX 9 to není ono. Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří mají 3D brýle k pc, můžete zažít skvělý zážitek ve třech rozměrech, hra se dá hrát kompletně v 3D. Běh celé hry obstarává engine DUNIA který byl již dříve vyvinut pro hru Far Cry 2. Dále se mi moc líbila možnost jízdy na koních a létání na ikranech. Ovšem velká nevýhoda spočívá v tom, že při této činnosti nemůžete útočit na nepřítele. Co se mi dále nelíbí, je zpracování příběhu.
Příběh je v podstatě o ničem a dialogy nejsou nic moc. Na to, že se jedná o filmovou hru, působí animace lacině a obyčejně. Od borců z Ubisoft Montreal bych přece jen čekal víc. Zkrátka se spoléhá na to, že všichni viděli film a hra je pouze takový doprovod. Navíc při hledání písní je děj neustále o tom samém. Letíte na nějaké území, dostanete několik úkolů, po jejich splnění najdete píseň a letíte s ní do rodného stromu, kde ji předáte Tsahikovi. Toto se opakuje v podstatě čtyřikrát, což není zrovna nejšťastnější řešení. Ještě bych vývojářům vytkl vysokou odolnost vojáků proti šípům. Obvykle jsou třeba tři trefy, abyste je zabili. Ale proč? Mají být přeci napuštěny jedem. V situacích, kde je hodně nepřátel to může vadit. Někteří lidé říkají, že bez zpomalování času, by se hra ani nedala hrát. Ovšem já zpomalování času nepoužíval a zvládal jsem to celkem v klidu.

Celkově bych řekl, že hra Avatar neurazí, ale ani nenadchne, možná snad v 3D zobrazení.
Zkrátka, pokud se vám filmový Avatar líbil a chcete si prodloužit zážitek, JAMES CAMERON'S AVATAR: THE GAME je pro Vás jasná volba.

Hodnocení: 6,5 / 10

HW nároky:

Minimální:
OS: Windows XP/Vista/7
Procesor: Core2 Duo 1,8GHz
Paměť: 1 GB pro XP / 2 GB pro Vista a 7
Graf. karta: aspoň 256 MB paměti, podpora Pixel Shader 3.0
Volné místo na disku: 4 GB

Doporučeno:
OS: Windows XP/Vista/7
Procesor: Core2 Duo 2,8GHz
Paměť: 2 GB pro XP / 3 GB pro Vista a 7
Graf. karta: aspoň 512 MB paměti, podpora Pixel Shader 3.0
Volné místo na disku: 4 GB


Výrobce: Ubisoft Montreal
Distributor v ČR: Playman
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.