Srpen 2010

dojmy z dema hry Mafie II

11. srpna 2010 v 12:06 Novinky
Tak jsme se do toho daly, vyšlo demo hry Mafia 2 a my jsme si ho hned zahráli. Přesto, že nám vydávání dem pouze na Steamu přijde jako velké "prasárna". Mafia 2 nám nemohla uniknout.
Naše první dojmy? - Zklamání !!! My jsem čekali na příchod herního Krista, ale byl nám naservírován poněkud jiný zážitek. Víme, že je ještě brzo vynášet soudy jen po dohrání dema, ale opravdu jsme byly zklamáni.
Mafia II 9

Přišlo nám, že Vito občas tak divně trčí uprostřed obrazovky a chvílemi zaclání, jeho pohyby působí poněkud gumově. Nejvíce nás vyděsilo toporný pohyb při zvedání telefonu. Neustále se nám stávalo, že při odevírání dveří nebo při interakci s jinými předměty jeho ruka proplouvala materiálem. Celkem nás překvapilo, že při každé rvačce se protivník tak vehementně bránil, nemluvíme o nemluvíme o mafiánech, ale o obyčejných kolemjdoucích. Měli jsme pocit, že se asi nacházíme ve městě boxerů, protože skoro všichni perfektně box ovládali. Od prvního dílu přibyl důležitý systém krytí. Vito se může schovávat za různé překážky před balbou protivníků a sám jim také balbu opětovat. Tento systém funguje podobně jako v jiných hrách. Řízení aut nám nepřišlo příliš dobré, ale třeba si zvykneme.
Mafia II 13

Ale dost záporů, teď klady. Už jako první Mafia je hra krásně ozvučená. V demu jsme mohli slyšet dobové šlágry. Dabing je na dobré úrovni. Město vypadá živě a krásně. Jak už jsme mohli vidět ve zveřejněných videí, Vito se může najíst, napít (opít), převléci se a také různě interagovat s různými předměty. Otevírat okno, pouštět vodu, splachovat záchod, rozsíti světlo atd.
No, jsme zvědaví jak dopadne plná verze.

Kdo ještě nahrál, ať hned stahuje:

z Uložto.cz: ZDE

ze Steame: ZDEMafia II
Mafia II 02

Mafia II 01

Colin McRae Dirt 3

11. srpna 2010 v 9:30 Novinky
Codemasters oznámili, že pracují na třetím pokračování závodů Colin MacRae: DiRT! Největší novinkou zřejmě bude dynamické počasí, jak už napovídá trailer. Uvažuje se také o tom, že předchozí díl byl příliš americký, proto se bude tentokrát snažit více zamávat s britskou vlajkou.Kdo zná Dirt 2, tak ví, že hra ve své kategoriji téměř nemá konkurenci, ale jestli bude "trojka" opradu taková jako napovídá trailer, máme se na co těšit!