Kane & Lynch 2: Dog Days

19. září 2010 v 16:33 |  Recenze


Pokračování tři roky staré akční střílečky Kane & Lynch je tady a nese podtitul Dog Days. Něco asi všem říká, že o pejsky se v téhle hře starat nebudeme. Co tam vlastně tedy budeme dělat? No? Co? No přece střílet a střílet. Na jednu stranu je nový Kane & Lynch jen běžná koridorová střílečka, která nedokáže ničím novým zaujmout, ale tak to zas úplně není.

Samý šum a kaz

K&L2DD 5
Už na první pohled si můžeme všimnout nevšedního grafického zpracování. Na celou scénu se díváme jako z pohledu špatného kameramana, jehož natáčecí vybavení není příliš kvalitní. Můžeme se zde setkat s rozpixelováním obrazu, uvidíme zde samé ruchy a při běhu hlavního hrdiny se kamera hodně rozhoupe, jakoby jste běželi za ním a snažili se to v té rychlosti ještě natáčet na mobilní telefon. Ze začátku mi tento "dokumentární" styl celkem vadil a špatně jsem se orientoval, ale po chvíli jsem si zvykl a už jsem si hru užíval. Tento nový pohled na scénu přidal hře na psycho-atmosféře. Bohužel vám do střílení už nebude hrát hudba od vynikajícího Jespera Kyda. Ve hře totiž hraje po většinu času jen hudba z okolního prostředí.


Příběh?

Příběh není nijak převratný, ale je alespoň "nějaký". Lynch teď bydlí v Šanghaji se svou přítelkyní a jednoho dne zavolá svému bývalému parťákovi Kanovi, jestli si nechce přivydělat, že by měl nějakou práci. Kane potřebuje peníze, aby mohl žít v klidu se svojí dcerou a tak na nabídku kývne. Oba si řeknou, že tohle bude jejich poslední společná práce. Nebyli by to Kane s Lynchem, kdyby vše šlo podle plánu. Takže se to všechno sakra pose..(cenzured)
a roztáčí se kolotoč plný násilí, střílení a smrti. (Prostě zabijí někoho koho neměli a někdo se na ně za to sakra naštve.) Víc z děje, ale prozrazovat nebudu, snad jen, že vás čeká pár opravdu psycho-scén.
K&L211


Just geht over fucking there!

Celou hru jste tentokrát v kůži pana Jamese Sythna Lynche (až na poslední misi, kdy hrajete za Kana) a Adam Markus Kane vám pomáhá. No, pomáhá, spíš se občas neplete, ale občas se i plete. Oproti prvnímu dílu nemůžete svému parťákovi dávat rozkazy, což je podle mě špatně. Můžete se ale dohodnout s kamarádem, aby převzal ovládání za druhou postavu. Jinak je umělá inteligence spolubojovníků horší než v prvním díle, no alespoň nemohou zemřít.Pif, Paf ojojoj!

Co se týče střílení, je to naprosto super. Můžete se krýt za překážky a vykukovat z nich nebo rovnou střílet naslepo. Systém krytí funguje velice dobře a ocenil jsem hlavně přeskokování z krytu do krytu. Jako v prvním díle můžete u sebe nést jen dvě zbraně. Například brokovnici a "snajperku". Co však zamrzí, je nepřítomnost granátů. Ty jsou alespoň nahrazený možností házet kanystry s benzínem, bomby s plynem nebo hasící přístroje, aby ale vybouchly musíte do nich ještě střelit. Do očí bijící je hlavně občas nepřirozené umírání nepřátel. Po zásahu se občas zkroutí do velice divných, občas až komických poloh. Co ale když zasáhnou vás? Co? Pak? Přiběhne Kane s adrenalinovou injekcí a dá vám jí a vy zase vyskočíte a budete moct masakrovat další zástupy nepřátel? Ne! Při zásahu spadnete na zem nebo rovnou zemřete.
K&L213


Welcome to Shanghai!

Jak už víte děj se odehrává v Šanghaji. Šanghaj je zde krásně vymodelována, je zde zachycená špína této čínské metropole. Co však naštve, je až přílišná koridorovost a nemožnost se oddělit od předem dané trasy. Je zde sice několik míst, kde se může Kane s Lynchem rozdělit, ale to nestačí. Mohli nám dát trochu víc volnosti.
Zamrzí také fakt, že na lehkou obtížnost hru dohrajete asi za dvě a půl hodiny. Na střední přibližně za čtyři a půl hodiny. Což je na AAA titul sakra málo. Herní doby můžete navýšit ještě multiplayerem nebo Arkád módem, kde s ostatními gaunery vykrádáte trezory, banky a plníte si kapsy nakradenými penězi.
K&L214


O fuck! O shit!

Jako v prvním díle i v tomto uslyšíme spoustu peprných nadávek. Kane i Lynch neustále nadávají a vztekají se. Dabují je stejní dabéři jako v prvním díle, což potěší hlavně fanoušky prvního dílu.


Verdikt!

Jo, to je asi vše, co potřebujete vědět. No, prostě si tu hru zahrajte a posuďte sami. Pokud si odmyslíme Kane s Lynchem, je to "obyč" střílečka, tak na 6/10. Kdo není takovým fanouškem Kana a Lynche, by dal určitě 7/10 za zajímavé grafické zpracování. Kdo má ale Kana a Lynche rád (jako já), tak si určitě něco přidá. Takže díky těm "dvoum
řízkům" dávám 8/10.Moje hodnocení: 8/10Výrobce: IO Interactive
Distributor: Square Enix, (v ČR Cenega)
Minimum: CPU 3,0 GHz, RAM 1 GB, grafika 256 MB, HDD 7,22 GB
Doporučeno: CPU DC 2, RAM 3 GB, grafika 512 MB, HDD 7,22 GB
Web: http://www.kaneandlynch.com/


Další obrázky: ZDE


  
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.