Únor 2011

Dragon Age II demo

23. února 2011 v 16:02 Novinky
Zahráli jsme si demo Dragon Age II.
V hratelné ukázce si můžete zkusit všechny 3 povolání, tedy válečník, mág a lotr.
V demu okusíme prolog z plné hry.
BOJ: Bitky jsou oproti prvnímu dílu dynamičtější a hlavně zábavnější.
GRAFIKA: Po grafické není hra nic extra.
PŘÍBĚH: Z dema toho moc o příběhu nevyčteme, ale na scénu se vrací Flemeth.
No, stáhněte si demo a vyzkoušejte i Vy.

Mass Effect 3 CZ?

17. února 2011 v 16:55 Novinky
Podpořte svým podpisem petici, na to, aby byl Mass Effect 3 v české lokalizaci. 

Petice: ZDE

Mass Effect 3 ShDead Space 2

15. února 2011 v 22:44 Recenze
Pamatujete si ještě na Dead Space? Isaacova záchranná mise před třemi roky byla opravdu zajímavá. Po příběhové stránce sice hra vykrádala všechny možné sci-fi filmy a horory, ale stejně dokázala hráče zaujmout a nabídnout mu slušnou porci zábavy. Po nějaké době však začala hra být stereotypní.Nedostavilo se ani moc slibovaných "lekacích" scén. Jak je na tom druhý díl?

Isaacu! Isaacu!
Náš milý Issac všechno přežil, ale nejspíš nebyl zcela duševně zdravý, protože skončil v blázinci. (Je to ale trochu jinak - než začnete hrát Dead Space 2, bylo by dobré se podívat na sice hodně mizerně udělaný film Dead Space Aftermatch, který ale pár událostí vysvětluje.) Isaacovi se zjevuje jeho už nejspíš mrtvá přítelkyně Nicol a volá ho. Co, ale čert nechtěl. Na stanici, kde Issac přebývá se najednou začnou objevovat necromorfové a k tomu nový Marker, a tak vše začíná nanovo. Proto náš hrdina nasazuje speciální oblek, bere plasma cutter a jde na věc. Jde si to s těmi odpornými necromorfy vyřídit. 
Dead Space 2


Issac Clark
Náš hrdina Issac se od minulého dílu naučil mluvit a taky mu ve většině scénách vidíme do obličeje.

Nářadí, nebo zbraně?
U zbraní se skoro nic nezměnilo. Stále je zde provizorně vyrobený plamenomet, laserový kráječ kamene, strážný samopálek nebo na dálku ovládaná pila. Přibyly ale i nové kousky, jako kolíkomet a sniperka. Sniperku ovšem za celou hru moc nevyužijete, necromorfové totiž většinou volí styl útoku "hurá na ně", takže jsem zařazení sniper pušky do zbraňového arzenálu příliš nepochopil.

Necromorf
Kromě nových zbraní přibyli i noví nepřátelé. Zůstali i sice již známí "vohavové" z prvního dílu, ale na scénu nastupuje i nové "obludárium". Do sestavy nového vesmírného šmejdu patří například Puker - který na vás plive kyselinu, Pack - takový skákavý skřet,
Spitter a další. Opět si s nimi užijete pořádné "gore" efekty. Tu "upicnout" jednu hnátu a tu zase chapadlo.
Dead Space 2


USG Ishimura?
Dead Space 2 se už neodehrává na těžařské lodi USG Ishimura. (alespoň teda ne celá část). Takže už žádná strohost a šeď. Pohybovat se budete na vesmírné stanici u Saturnu, kde skutečně žijí lidé, mají své potřeby a chodí se bavit. Navštívíte například chrám, blázinec, divadlo. Proto nebudete chodit jen v úzkých koridorech, ale zavítáte i do velkých hal. Nebude chybět ani plnění úkolů ve stavu beztíže, které jsou nyní díky tryskám na obleku ještě zábavnější. Co ovšem postrádá smysl je přítomnost větracích šachet, Issac jimi často bude prolézat, ale jinak nejsou k ničemu. Žádný zoufalý boj v klaustofóbickém prostoru větrací šachty, žádné "lekačky", "bafačky" či jiné nervy drásající scény, snad až na jedno propadnutí do místnosti pod šachtou, se nic zvláštního nestane. Závěr
Celkově je Dead Space 2 vynikající hra, dobře vykalkulovaná a zajímavě nadesignovaná hra. Sice už to vůbec není horror, ale jinak je hra ve všem lepší. Zajímavější prostředí, zajímavější příběh, prostě vše lepší. Takhle by měla vypadat všechna pokračování.
Takže pokud se Vám líbil první díl, nebo máte jen rádi sci-fi, okamžitě si tuhle hru "splašte" a hrajte a hrajte.


Moje hodnocení: 8/10

Výrobce: Visceral Games
Distributor: Electronic Arts, (v ČR EA Czech)
Minimum: CPU DC 2,8 GHz, RAM 1 GB( Vista a W7 - 2 GB), grafika 256 MB, HDD 10 GB
Doporučeno: CPU DC 2,8, RAM 4 GB, grafika 512 MB, HDD 10 GB
Web: Dead Space(dobře odvedený trailer se super hudbou)

Call of Juarez: The Cartel

9. února 2011 v 1:08 Novinky
Hra s "kovbojíčkama" Call of Juarez bude mít další pokračování. Hra by se měla jmenovat Call of Juarez: The Cartel a mělo by jí vyvíjet opět studio Techland.
CoJTC


Co možná trochu zamrzí, je to, že se hra přesune z prostředí Divokého západu do současnosti. Konkrétně se příběh bude odehrávat v Los Angeles, Kalifornie a do mexického Juarez. No, nevím jestli je zrovna tohle spráný krok. Opravdu chce další střílečku ze současnosti? Na druhou stranu, kdyby se hra nesla v podobném duchu jako film Machete, nemuselo by to být zas tak špatné.
CoJTC


Každopádně si ještě budeme muset počkat. Zatím ani nebyl oznámen termín vydáni.
Víme jen, že hra má vyjít na PC, X-Box i na PS3.


Dead Money DLC

8. února 2011 v 20:18 Novinky
DLC jménem Dead Money pro hru Fallout New Vegas, (dříve exkluzivně vydané pro X-Box 360) vyjde i pro Pc a PS3. Stane se tomu tak 22. února 2011. K dostání bude zatím pouze
digitálně. Pro Pc na Steamu a Direct 2 Drive a pro PS3 na PSN.


FNVDM

Duty Calls

3. února 2011 v 22:44 Novinky
Máte rádi Call of Duty? Tak tuhle hru radši nehrajte. Jedná se totiž o parodii na tuto sérii.
Tato hra je reklamou na chystanou hru Bulletstorm. Hru kterou vyvíjí studio People Can Fly (Painkiller, a Pc konverze Gears of War) ve spolupráci s Epic Games a EA games. Bulletstorm bude střílečka která si má utahovat snad skoro ze všeho.
Tak stahuje a hrajte, než je Antivision zažaluje.

třeba: ... ZDE!Video "vášnivého" hráče


Tron: Evolution

3. února 2011 v 22:30 Recenze
K nedávnému filmovému pokračování filmu Tron musela samozřejmě vyjít i nějaká hra.
Hra nese podtitul Evolution a je takovým spojovníkem mezi původním filmem a novým filmovým zpracováním.

Tak za koho sakra hraju?
Hlavní hrdina hry Tron: Evoluton je antivirový program Anon (dost blbý jméno :D), který je tak trochy "nemastný a neslaný". Není mu vidět do obličeje, a za celou hru neřekne ani jedno slovo.
Tron


Příběh
Děj hry se odehrává mezi prvním a druhým dílem filmů Tron a Tron: Legacy. Je zde odhaleno jak to vlastně bylo se zlotřilým CLU a se Stvořitelem. Setkáte se zde se známými postavami z filmu. Skoro celou hru totiž budete spolupracovat se sympatickou Quorrou. Pokecáte s podivným Castorem
a setkáte se i se Stvořitelem.

Prince of Persia?
Skoro! Hlavní hrdina Anon umí totiž běhat po zdech, skákat různá salta a další jiné triky.
Je libo běh po zdi s odrazem na druhou zeď a saltem? Můžete, princ, teda Anon umí všechny možné parkourové triky, ale na prince nemá.

Fight!
Jak jistě víte, v tronském světě se nepoužívají žádné samopaly, ale bojuje se zde pomocí světelných disků. Bojů bude spousta, ale jsou zábavné? Ze začátku mě boje moc nebavily. Pořád jsem zběsile skákal a po všech mrskal svůj světelný disk, div jsem si nevyklikal gamepad. Když se hra, ale trochu rozjede můžete se naučit různé nové útoky. Získáte výbušný disk, zpomalovací disk a další. Na některé nepřátele totiž planí například výbušný disk na jiné zas zpomalovací. Zuřivé klikání vám bude stačit jen na začátku, ale v pozdější části hry se budete muset naučit mezi jednotlivými disky přepínat a jejich sílu kombinovat.
motorka2Motorky
Nejvíce jsem se v této hře těšil na závody světelných motorek, ale ty mě velice zklamali. Ve hře jich je jak šafránu a nejsou příliš zábavné, ale se na ně celkem dobře kouká. Vždy jedete jen po úzkém koridou a většinou se jen vyhýbáte děrám v silnici nebo padajícím kamenům.
Pokud si chcete zahrát závody světelných motorek sáhněte po nějaké freeware variaci, na internetu je jich spoustu.

Vizuální stránky
Grafika je poněkud zastaralá, hlavně v animacích. Co se týče stylizace, nemůžu nic vytknout.
Modrá, šedobílá, žlutá a oranžová barva tady vládne. Stylizace je naprosto dokonalá a přesná.
Nic nemám, ani proti ozvučení a soundtracku.
Tron0
Závěr:
Máte rádi Trona? Líbil se vám film? Tak tuhle hru zkuste. Možná vás bavit bude, možná ale taky ne. Hra na mě působila poněkud rozporuplným dojmem. Chvíli jsem se bavil a chvíli nudil. Proto dávám 6/10.

Moje hodnocení: 6/10


Výrobce: Propaganda Games
Distributor: Disney Interactive Studios, (v ČR Comgap)
Minimum: CPU DC 2,0 GHz, RAM 1,5 GB, grafika 256 MB, HDD 8 GB
Doporučeno: CPU DC 2,4, RAM 2 GB, grafika 512 MB, HDD 8 GB
Web: Stránky hry