Dead Space 2

15. února 2011 v 22:44 |  Recenze
Pamatujete si ještě na Dead Space? Isaacova záchranná mise před třemi roky byla opravdu zajímavá. Po příběhové stránce sice hra vykrádala všechny možné sci-fi filmy a horory, ale stejně dokázala hráče zaujmout a nabídnout mu slušnou porci zábavy. Po nějaké době však začala hra být stereotypní.Nedostavilo se ani moc slibovaných "lekacích" scén. Jak je na tom druhý díl?

Isaacu! Isaacu!
Náš milý Issac všechno přežil, ale nejspíš nebyl zcela duševně zdravý, protože skončil v blázinci. (Je to ale trochu jinak - než začnete hrát Dead Space 2, bylo by dobré se podívat na sice hodně mizerně udělaný film Dead Space Aftermatch, který ale pár událostí vysvětluje.) Isaacovi se zjevuje jeho už nejspíš mrtvá přítelkyně Nicol a volá ho. Co, ale čert nechtěl. Na stanici, kde Issac přebývá se najednou začnou objevovat necromorfové a k tomu nový Marker, a tak vše začíná nanovo. Proto náš hrdina nasazuje speciální oblek, bere plasma cutter a jde na věc. Jde si to s těmi odpornými necromorfy vyřídit. 
Dead Space 2


Issac Clark
Náš hrdina Issac se od minulého dílu naučil mluvit a taky mu ve většině scénách vidíme do obličeje.

Nářadí, nebo zbraně?
U zbraní se skoro nic nezměnilo. Stále je zde provizorně vyrobený plamenomet, laserový kráječ kamene, strážný samopálek nebo na dálku ovládaná pila. Přibyly ale i nové kousky, jako kolíkomet a sniperka. Sniperku ovšem za celou hru moc nevyužijete, necromorfové totiž většinou volí styl útoku "hurá na ně", takže jsem zařazení sniper pušky do zbraňového arzenálu příliš nepochopil.

Necromorf
Kromě nových zbraní přibyli i noví nepřátelé. Zůstali i sice již známí "vohavové" z prvního dílu, ale na scénu nastupuje i nové "obludárium". Do sestavy nového vesmírného šmejdu patří například Puker - který na vás plive kyselinu, Pack - takový skákavý skřet,
Spitter a další. Opět si s nimi užijete pořádné "gore" efekty. Tu "upicnout" jednu hnátu a tu zase chapadlo.
Dead Space 2


USG Ishimura?
Dead Space 2 se už neodehrává na těžařské lodi USG Ishimura. (alespoň teda ne celá část). Takže už žádná strohost a šeď. Pohybovat se budete na vesmírné stanici u Saturnu, kde skutečně žijí lidé, mají své potřeby a chodí se bavit. Navštívíte například chrám, blázinec, divadlo. Proto nebudete chodit jen v úzkých koridorech, ale zavítáte i do velkých hal. Nebude chybět ani plnění úkolů ve stavu beztíže, které jsou nyní díky tryskám na obleku ještě zábavnější. Co ovšem postrádá smysl je přítomnost větracích šachet, Issac jimi často bude prolézat, ale jinak nejsou k ničemu. Žádný zoufalý boj v klaustofóbickém prostoru větrací šachty, žádné "lekačky", "bafačky" či jiné nervy drásající scény, snad až na jedno propadnutí do místnosti pod šachtou, se nic zvláštního nestane. Závěr
Celkově je Dead Space 2 vynikající hra, dobře vykalkulovaná a zajímavě nadesignovaná hra. Sice už to vůbec není horror, ale jinak je hra ve všem lepší. Zajímavější prostředí, zajímavější příběh, prostě vše lepší. Takhle by měla vypadat všechna pokračování.
Takže pokud se Vám líbil první díl, nebo máte jen rádi sci-fi, okamžitě si tuhle hru "splašte" a hrajte a hrajte.


Moje hodnocení: 8/10

Výrobce: Visceral Games
Distributor: Electronic Arts, (v ČR EA Czech)
Minimum: CPU DC 2,8 GHz, RAM 1 GB( Vista a W7 - 2 GB), grafika 256 MB, HDD 10 GB
Doporučeno: CPU DC 2,8, RAM 4 GB, grafika 512 MB, HDD 10 GB
Web: Dead Space(dobře odvedený trailer se super hudbou)
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.