Březen 2011

DLC Arrival

24. března 2011 v 20:47 Novinky
Bioware chystá další a zároveň poslední DLC pro Mass Effect 2. V DLC které ponese název Arrival zavede velitele Sheparda na okraj galaxie kde bude muset zachránit agenta, který má informace o invazi Reaperů.

DLC vyjde 29. března a bude k dispozici na všech platformách - tedy PC, Xbox 360, PS3.
Tahle sranda vás bude stát 560 BioWare/MS bodů a na PS3 zhruba 9 "doláčů".

Assassin v Praze - Odpočívej v pokóji

24. března 2011 v 20:22 Novinky
Assassin's Creed v Praze? No, takhle by to asi možný vypadalo. Video vytvořili: Ohřej Broukal, Jarda Möwald a Petr Šťastný. Nebyla by to špatná hra.


Music Racer

10. března 2011 v 20:31 Novinky
Vyzkoušejte si nezávislou freewarovku Music Racer. Jedná se o kopii známého Audiosurfu. Kde nezná Audiosurf tak si jistě říká, o co to sakra vlastně jde. Je to jednoduché. Je to závodní hra ve stylu Wipeout, s malou raketkou prolétáte závodní dráhou. To by ale nebylo zrovna zábavné, fígl je v to, že si ze svého hudebního seznamu vyberete svoji oblíbenou skladbu a hra vám podle ní vytvoří trať. Vy pak projíždíte dráhou musíte sbírat barevné bodíky a podle rytmu bude raketka zpomalovat nebo zrychlovat.
Na výběr jsou dokonce 3 módy:
Chatch All - v tomto módu prolétáváte dráhou a sbíráte barevné objekty
Points - v tomto módu také sbíráte barevné objekty, ale do cesty se vám pletou i nežádoucí objekty do kterých nesmíte narazit
Hold Speed - asi nejzajímavější mód ve kterém musíte nasbírat určitý počet bodů sbíráním barevných objektů, pokud se vám to nedaří hudba se začne zpomalovat

Problém je v tom, že hra občas nedokáže dobře vytvořit podle skladby trať. Asi nejlépe se ve hře jelo na song Da Funk od skupiny Daft Punk.

Přesto tahle freeware záležitost stojí za vyzkoušení.

Kdo ještě nepochopil tak ať si hru stáhne a brzo pochopí. :D

Stahujete: ZDE

Stánky hry: ZDE


LEVEL 202

10. března 2011 v 17:31 Novinky
Zítra, tedy 11. 3. vychází 202 číslo herního časopisu LEVEL. Recenzí čísla je Dragon Age II kterou napsal Radek Friedrich. Další recenze je například na hru Bulletstorm (který jsme již recenzovali), nebo recenze na hru Test Drive Unlimited 2 a další jiné zajímavé recenze, články a novinky o chystaných peckách.
Video DVD je opět nabušené svělým materiálem včetně videorecenzí a naprosto luxusního dílu LEVEL TV.
Plná hra u tohoto čísla je Tomb Raider Underworld
Další číslo 203 vychází již 8. dubna a bude obsahovat plnou hru Velvet Assassin + další, zatím neznámou hru.

Stránky LEVELu

L.A. Noir

9. března 2011 v 21:39 Novinky
Vyšetřování z chystaného L.A. Noir. Obhlédnou místo činu, posbírat důkazy a vyslechnout důležité osoby - takové je povolání detektiva. (jestli neumíte dobře anglicky, tak si hru asi moc neužijete)


Call of Juarez: The Cartel

4. března 2011 v 21:11 Novinky

První trailer na chystané Call of Juarez: The CartelBulletstorm

2. března 2011 v 7:10 Recenze
Bulletstorm je hra od našich polských sousedů People Can Fly, kteří třeba urobili Gears of War pro Pc nebo Painkillera. Co by tedy jejich nová hra měla být? Ti, co sledovali trailery už vědí. Hra, která prý má vrátit zábavu do FPS žánru. Jak to dopadlo?

Blb a zlý generál
Příběh? Tak jo, připravte se! Jste "sakra" macho borec (blbec) jménem Gray a se svojí super partou pracujete pro super generála Sarrana a zbavujete svět opravdu zlých lidí. Na jedné akci, kde zabijete údajného "zlouna" zjistíte, že jste zabili nevinného a že ten super generál je sice super, ale že je super zlý. Takže se Gray rozhodne pomstít a generála sejmout! Pak když se plavíte vesmírem ve svém ne-zrovna super vesmírném korábu, spatříte před sebou gigantickou super vesmírnou loď toho super zlého generála. Gray se chce pomstít, a protože je velice chytrý (fakt není), tak to napálí se svou miniaturní lodí do lodi generála. Všechno se to srazí a čirou náhodou trosky dopadnou na blízkou planetu. Není to ale jen tak obyčejná planeta, ale jakési bývalé vesmírné Las Vegas, ve kterém teď přebývají zmutovaní kanibalové, podivné godzzily a jiní "vohavové". Náš hrdina to vše samozřejmě přežije, jeho posádka až na jednoho pomře a tak se Gray vydává pomstít.
Super příběh? No, asi moc ne, ale tuhle hru nebudete hrát kvůli příběhu.
(Pardon za tu šílenost, ale na mě ten příběh vážně takhle působí.)

Babooom!
Jak už ve zmíněném Painkillerovi nebo v Gear of War jde především o akci, a to akci velice bláznivou, šílenou a frenetickou. Aby to nebyla jen obyčejná střílečka, tak autoři do hry zakomponovali takzvané "skillshoty". To znamená, že vám hra ohodnotí, jak dobře jste protivníka sejmuli. K tomu vám bude dopomáhat laserový bič a pravá noha, no a samozřejmě zbraně a samotné okolí. "Picnete" protivníka +10, přitáhnete si ho bičem v letu ho nakopnete a ještě mu pošlete pár střel do "škeble" máte + 25 + 25. Je poblíž obří kaktus? Kop a protivník se napíchne + 100. Stojí nepřítel u srázu? Skluz a kopanec a "protiva" nám padá dolů = + 50. Za utržené body si pak můžete zbraně vylepšovat a nakupovat střelivo. Zbraní je ale velice málo, navíc můžete s sebou nést jen tři kousky.Super hra?
Ano, hra je zábavná, ale čekal jsem od ní víc. Byly však i chvíle, kdy jsem se u hry královsky bavil - např. godzzila na dálkové ovládání = super!, souboj s velkou masožravou kytkou = super! Každý nový skillshot = super!, ujíždění vlakem před obřím ozubeným kolem = super!, krásné prostředí "šmrnctnuté" industriálním art decem = super!, souboj s opravdu super velkou godzzilou = taky super. Co už ale není super, je naprostá koridorovost a linearita. Chvílemi hra až nehezky připomínala CoD. Také skillshoty občas nefungují tak jak by měly a je zde pár chybek.

Je to ostatní super?
Hru pohání Unreal Enginu jakou spoustu jiných her. Grafika je lehce komixová a barevná. Prostředí je zajímavé. Navíc hra dokáže vykouzlit opravdu krásné "vau" výhledy a panoramata. Co mě velice překvapilo je hudební doprovod, a to teď nemluvím o tom metalovém nářezu, co nám hraje skoro při každém souboji, ale o epických skladbách, které taky uslyšíme.


Verdikt:
Hra, která se snaží být zábavná, ale občas se jí to nedaří. Má své chyby. Dokáže však skvěle pobavit. Pokud máte Mass Effect, Fallout, Dragon Age a jiné "přemýšlivé" hry dohrané a chcete si odpočinout od morálního rozhodování, chcete oddychovou a nenáročnou střílečku nebo máte prostě rádi jen žánr FPS nebo jen třílečky, tak rozhodně sáhněte po Bulletstormu.

Moje hodnocení: 7/10Výrobce: People Can FLy
Distributor: Electronic Arts, (v ČR EA Czech)
Minimum: CPU DC 1.6 GHz Core 2 Duo, RAM 1,5 GB, grafika 256 MB, HDD 10 GB
Doporučeno: CPU QuadCore 2 GHz, RAM 3 GB, grafika 512 MB, HDD 10 GB
Web: Bulletstorm
Crysis 2 demo

1. března 2011 v 18:52 Novinky
Konečně vyšlo demo Crysis 2 pro PC (konečně? já, ale fanoušek Crysis nejsem). Po různých odkladech, problémech a jedné ukradené betě se konečně Crytek a EA odvážilo vydat demo i pro PC.
V demoverzi si vyzkoušíte jen multiplayer. Omakáte si hned dvě mapy Skyline a Pier 17 a na nich dva módy - Team Instant Action a Cash Site.

Kdo chce ať stahuje

třeba: ZDE

nebo ze stránek hry: ZDE


P.S.: V současen době je ale problém s připojením multiplayeru, což je pro multiplayerové demo celkem podstatné.