Bulletstorm

2. března 2011 v 7:10 |  Recenze
Bulletstorm je hra od našich polských sousedů People Can Fly, kteří třeba urobili Gears of War pro Pc nebo Painkillera. Co by tedy jejich nová hra měla být? Ti, co sledovali trailery už vědí. Hra, která prý má vrátit zábavu do FPS žánru. Jak to dopadlo?

Blb a zlý generál
Příběh? Tak jo, připravte se! Jste "sakra" macho borec (blbec) jménem Gray a se svojí super partou pracujete pro super generála Sarrana a zbavujete svět opravdu zlých lidí. Na jedné akci, kde zabijete údajného "zlouna" zjistíte, že jste zabili nevinného a že ten super generál je sice super, ale že je super zlý. Takže se Gray rozhodne pomstít a generála sejmout! Pak když se plavíte vesmírem ve svém ne-zrovna super vesmírném korábu, spatříte před sebou gigantickou super vesmírnou loď toho super zlého generála. Gray se chce pomstít, a protože je velice chytrý (fakt není), tak to napálí se svou miniaturní lodí do lodi generála. Všechno se to srazí a čirou náhodou trosky dopadnou na blízkou planetu. Není to ale jen tak obyčejná planeta, ale jakési bývalé vesmírné Las Vegas, ve kterém teď přebývají zmutovaní kanibalové, podivné godzzily a jiní "vohavové". Náš hrdina to vše samozřejmě přežije, jeho posádka až na jednoho pomře a tak se Gray vydává pomstít.
Super příběh? No, asi moc ne, ale tuhle hru nebudete hrát kvůli příběhu.
(Pardon za tu šílenost, ale na mě ten příběh vážně takhle působí.)

Babooom!
Jak už ve zmíněném Painkillerovi nebo v Gear of War jde především o akci, a to akci velice bláznivou, šílenou a frenetickou. Aby to nebyla jen obyčejná střílečka, tak autoři do hry zakomponovali takzvané "skillshoty". To znamená, že vám hra ohodnotí, jak dobře jste protivníka sejmuli. K tomu vám bude dopomáhat laserový bič a pravá noha, no a samozřejmě zbraně a samotné okolí. "Picnete" protivníka +10, přitáhnete si ho bičem v letu ho nakopnete a ještě mu pošlete pár střel do "škeble" máte + 25 + 25. Je poblíž obří kaktus? Kop a protivník se napíchne + 100. Stojí nepřítel u srázu? Skluz a kopanec a "protiva" nám padá dolů = + 50. Za utržené body si pak můžete zbraně vylepšovat a nakupovat střelivo. Zbraní je ale velice málo, navíc můžete s sebou nést jen tři kousky.Super hra?
Ano, hra je zábavná, ale čekal jsem od ní víc. Byly však i chvíle, kdy jsem se u hry královsky bavil - např. godzzila na dálkové ovládání = super!, souboj s velkou masožravou kytkou = super! Každý nový skillshot = super!, ujíždění vlakem před obřím ozubeným kolem = super!, krásné prostředí "šmrnctnuté" industriálním art decem = super!, souboj s opravdu super velkou godzzilou = taky super. Co už ale není super, je naprostá koridorovost a linearita. Chvílemi hra až nehezky připomínala CoD. Také skillshoty občas nefungují tak jak by měly a je zde pár chybek.

Je to ostatní super?
Hru pohání Unreal Enginu jakou spoustu jiných her. Grafika je lehce komixová a barevná. Prostředí je zajímavé. Navíc hra dokáže vykouzlit opravdu krásné "vau" výhledy a panoramata. Co mě velice překvapilo je hudební doprovod, a to teď nemluvím o tom metalovém nářezu, co nám hraje skoro při každém souboji, ale o epických skladbách, které taky uslyšíme.


Verdikt:
Hra, která se snaží být zábavná, ale občas se jí to nedaří. Má své chyby. Dokáže však skvěle pobavit. Pokud máte Mass Effect, Fallout, Dragon Age a jiné "přemýšlivé" hry dohrané a chcete si odpočinout od morálního rozhodování, chcete oddychovou a nenáročnou střílečku nebo máte prostě rádi jen žánr FPS nebo jen třílečky, tak rozhodně sáhněte po Bulletstormu.

Moje hodnocení: 7/10Výrobce: People Can FLy
Distributor: Electronic Arts, (v ČR EA Czech)
Minimum: CPU DC 1.6 GHz Core 2 Duo, RAM 1,5 GB, grafika 256 MB, HDD 10 GB
Doporučeno: CPU QuadCore 2 GHz, RAM 3 GB, grafika 512 MB, HDD 10 GB
Web: Bulletstorm 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.