Květen 2011

Zaklínač 2 - patch 1.1

28. května 2011 v 17:02 Novinky
CD Projekt vypustil patch 1.1 pro fantasy RPG Zaklínač 2.

Patch má opravovat:

- Stahování DLC Troll Trouble opraveno. Nyní je přidáno do patche.
- Opravena chyba, která nedovolovala některým uživatelům stáhnout DLC.
- Vylepšení běhu a stability titulu: zrychlení snímků o 5 až 30%, rychlejší nahrávací obrazovky v závislosti na sestavě a verzi hry.
- Opraveno padání hry, především po uložení či načtení pozice.
- Nastavení klávesnice: dovoluje využít šipek a číslic pro pohyb.
- Přidána možnost otočit osy myši.
- Funkce nVidia Surround Vision nyní funguje.
- Automatické nastavení nejlepší grafiky nyní mnohem lépe rozpoznává sestavu a doporučuje prvky.
- Opraven bug, který zamezoval úspěšně ukončit quest Blood Curse.

Patch hlavně, potěší majitele slabších sestav (mě patch potěšil) počet snímků se opravdu zvýšil a hra běžela plynuleji.

Hlavně si stáhněte patch, pro správnou verzi hry.

Patch stahujte: ZDEzdroj: Zing.cz

Portal 2 - soundtrack

26. května 2011 v 19:20 Novinky
Stáhněte si legálně a zdarma soundtrack z nedávného hitu Portal 2.

Soundtrack stahujte: ZDE

Zaklínač 2 - easter egg

18. května 2011 v 16:14 Novinky
Ve hře Zaklínač 2 byl objeven "easter egg". Na jednom místě, můžeme najít mrtvolu, připomínající assassina Altaira ze hry Assassins Creed. Geralt se na mrtvolu podívá a řekne : "Hmm, asi se nikdy nepoučí"


Zaklínač 2 - Videa

14. května 2011 v 17:52 Novinky
Naprosto luxusní videa ze Zaklínače II. Podívejte se a uznejte, že tohle bude pecka!

Vydání Zaklínače II se už blíží. Na pultech obchodů bude k dostání už 17. května. (Pokud, si chcete koupit Zaklínače II digitálně, nejlépe uděláte, když si ho pořídíte na portálu God old games, tento obchod, patří přímo CD Projektu)
P.S. Chcete vidět nahé fotky "kouzelné" Triss? Obrázky Triss Merigold (v Čr Triss Ranuncul) z polské verze časopisu Playboy. Protože nechceme být napadáni mravokárci, dáváme zde pouze odkaz na stánky s těmito obrázky, takže pokud vám bylo již 18 let, klikněte: ZDE

Dan Vávra chystá nový projekt!

12. května 2011 v 17:09 Novinky
Tvůrce kvalitní české hry Mafia, Dav Vávra zakládá nový tým a chystá nový projekt.

na svém Twittru napsal:

Takže, vážení přátelé, věci se pohnuly zajímavým směrem a my proto na zcela nový projekt hledáme senior animátory a grafiky.

Jak všichni víme, Dan odešel asi rok před vydáním Mafie II z 2k Czech z neznámých důvodů. My si však můžeme domyslet kvůli čemu to bylo. Nejspíš nebyl spokojen s osekáním hry a s přístupem 2k.

Zatím o chystaném projektu nevíme žádné konkrétní informace.


Proč jsou hry vnímány tak negativně?

6. května 2011 v 7:28 Články
Proč jsou hry vnímány tak negativně?
Když někdo sleduje filmy, je to v pořádku, ale když někdo hraje hry, tak je to nerd a kretén, co nic neví o světě.
Hraní her nám nic nedá! Dá to nám to samé, (možná ještě víc), co nám dá čtení knih nebo sledování filmů. Existují přece dobré i špatné hry, dobré i špatné filmy a dobré i špatné knihy, musíme si umět jen vybrat.
Když někdo hraje hry, tak tím ztrácí čas, ale když "čumí" v televizi na hokej nebo sleduje seriály, tak to je v pořádku.
Hry jsou prostě jen ztráta času! No když si to vezme tak, že by jsem místo hraní mohli natírat plot, nebo stavět barák, tak je to asi pravda. Potom tedy můžeme jen pracovat a "žít den zítřka".
O hrách se baví jen idioti ale ti, kteří baví o "auťácích", sportovním utkání, nebo o filmech a knihách, to jsou borci, ne? O hrách se přece mohou bavit normální lidé, ale i blázni, stejně jako o všech ostatních věcech.
Když někdo udělá hru podle nedávného, nebo zrovna probíhajícího válečného konfliktu, tak budou lidé protestovat a křičet, že je to skandální a nedůstojné, ale když někdo podle toho samého konfliktu udělá film, nebo napíše knihu, lidé mu budou tleskat. (Případ her Six Days in Fallujah nebo Medal of Honor.)
Ve hrách je jen samoúčelné násilí! Ano, násilí se ve hrách skutečně vyskytuje, stejně tak jako i v ostatních médiích. Některé hry skutečně nedokážou zaujmout něčím jiným než prezentováním násilí. Záleží na inteligenci vývojářů a také inteligenci hráčů. Rozhodně jsou však hry, která jsou "chytré" a chytlavé.
Hráči jsou jen "pupkáči" nebo brýlatí vyzáblíci, co neví, jaký je skutečný život! Nevím, kde se tahle fáma vzala, ale podle mě tomu tak není.
Hry jsou přece jen pro malé děti! Mohlo by to svádět, právo "hrát si" přece odjakživa patřilo dětem, ale proč by se nemohli bavit i starší lidé?
Hry kazí mládež aneb když se něco stane, může za to přece jen a jen hra! Hádejte, kde si teroristi nacvičili útok na ruské letiště, no přece v Call of Duty Modern Warfare 2. Hádejte proč sedmnáctiletý Tim Kretschmer ve Winnendenu postřílel své spolužáky? Nebylo to kvůli tomu, že na tom byl psychicky špatně a měl problémy, ale bylo to přece určitě proto, že měl na Pc nainstalovaný Far Cry 2. Další a další případy napadání her se jen objevují a já nevím, jestli se tomu mám smát nebo plakat.
Proč museli být kupříkladu po zemětřesení v Japonsku "zaříznuty" některé herní projekty, jen kvůli tomu, že se v nich vyskytovalo zemětřesení?
Je prostě opravdu velice smutné, jak je na hry v dnešní společnosti nahlíženo. Hry zkrátka nebere široká veřejnost jako plnohodnotné médium a to je velice smutné.

Nová rubrika

6. května 2011 v 7:26 Novinky
Zavádíme novou rubriku, kde se budeme snažit psát úvahy o hrách, o hráčích a také o společnosti kolem nás.
Budeme se snažit kritizovat a upozorňovat na hlouposti a blbosti, nejen v herním světě.
No a hlavně, se vás budeme snažit taky nějak bavit.

(nová rubrika se zatím bude jmenovat jen "články" ale postupem času název změníme, takže pokud máte nějaký nápad na název naší nové rubriky tak nám ho do diskuse napište)