Proč jsou hry vnímány tak negativně?

6. května 2011 v 7:28 |  Články
Proč jsou hry vnímány tak negativně?
Když někdo sleduje filmy, je to v pořádku, ale když někdo hraje hry, tak je to nerd a kretén, co nic neví o světě.
Hraní her nám nic nedá! Dá to nám to samé, (možná ještě víc), co nám dá čtení knih nebo sledování filmů. Existují přece dobré i špatné hry, dobré i špatné filmy a dobré i špatné knihy, musíme si umět jen vybrat.
Když někdo hraje hry, tak tím ztrácí čas, ale když "čumí" v televizi na hokej nebo sleduje seriály, tak to je v pořádku.
Hry jsou prostě jen ztráta času! No když si to vezme tak, že by jsem místo hraní mohli natírat plot, nebo stavět barák, tak je to asi pravda. Potom tedy můžeme jen pracovat a "žít den zítřka".
O hrách se baví jen idioti ale ti, kteří baví o "auťácích", sportovním utkání, nebo o filmech a knihách, to jsou borci, ne? O hrách se přece mohou bavit normální lidé, ale i blázni, stejně jako o všech ostatních věcech.
Když někdo udělá hru podle nedávného, nebo zrovna probíhajícího válečného konfliktu, tak budou lidé protestovat a křičet, že je to skandální a nedůstojné, ale když někdo podle toho samého konfliktu udělá film, nebo napíše knihu, lidé mu budou tleskat. (Případ her Six Days in Fallujah nebo Medal of Honor.)
Ve hrách je jen samoúčelné násilí! Ano, násilí se ve hrách skutečně vyskytuje, stejně tak jako i v ostatních médiích. Některé hry skutečně nedokážou zaujmout něčím jiným než prezentováním násilí. Záleží na inteligenci vývojářů a také inteligenci hráčů. Rozhodně jsou však hry, která jsou "chytré" a chytlavé.
Hráči jsou jen "pupkáči" nebo brýlatí vyzáblíci, co neví, jaký je skutečný život! Nevím, kde se tahle fáma vzala, ale podle mě tomu tak není.
Hry jsou přece jen pro malé děti! Mohlo by to svádět, právo "hrát si" přece odjakživa patřilo dětem, ale proč by se nemohli bavit i starší lidé?
Hry kazí mládež aneb když se něco stane, může za to přece jen a jen hra! Hádejte, kde si teroristi nacvičili útok na ruské letiště, no přece v Call of Duty Modern Warfare 2. Hádejte proč sedmnáctiletý Tim Kretschmer ve Winnendenu postřílel své spolužáky? Nebylo to kvůli tomu, že na tom byl psychicky špatně a měl problémy, ale bylo to přece určitě proto, že měl na Pc nainstalovaný Far Cry 2. Další a další případy napadání her se jen objevují a já nevím, jestli se tomu mám smát nebo plakat.
Proč museli být kupříkladu po zemětřesení v Japonsku "zaříznuty" některé herní projekty, jen kvůli tomu, že se v nich vyskytovalo zemětřesení?
Je prostě opravdu velice smutné, jak je na hry v dnešní společnosti nahlíženo. Hry zkrátka nebere široká veřejnost jako plnohodnotné médium a to je velice smutné.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 6. května 2011 v 7:50 | Reagovat

No..to čo nám dá čítanie kníh nám nedajú ani hry ani filmy (veľa pravopisu sa v hre nenaučíš a fantáziu tiež veľmi používať netreba...ale zase sa dá celkom dobre trénovať angličtina..môj brat sa takto naučil anglicky :D..a ja cez telku po nemecky :D..školy sú zbytočné :D) ale zase tiež nechápem, prečo sú hry tak vnímané.
že hry kazia mládež, to je už otrepaná pesnička...ale veď stále si musia nájsť nejakého obetného baránka..raz sú to hry, raz sú to filmy, raz je to hudba. Keď nejaké dieťa postrieľa v škola spolužiakov, je na vine niečo z toho..ale to, že bolo niekoľko rokov pravidelne šikanované a nikto ho nebral vážne, to je len nepodstatný detail podľa niektorých. čo narobíš..tak to už chodí.
Je to výhovorka tých tam hore, aby mohli niekoho obviniť a aby vyzerali, že niečo pre spoločnosť robia.
Ale...inteligentný človek si onich pomyslí svoje a len sa nad tými ich výčitkami zasmeje, no nie? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.