Arcade hry – muzeum herních automatů

29. listopadu 2011 v 17:52 |  Články

Jsou hry, na kterých se podepíše zub času rychleji než je zdrávo, ale jsou také hry, které nestárnou, které zůstanou pořád skvělé a zábavné. Mezi tyto hry určitě patří takzvané "automatové hry" neboli na herní automaty, nebo také "arkádové hry". Možná si někdo pamatuje pouťové maringotky s těmito stroji. Dříve jich bylo všude spousta, ale s rozmachem domácích počítačů a herních konzolí se tyto automaty nějak vytratily.

To se však nelíbilo hernímu nadšenci Janu Ornovi, a tak začal tyto skvostné kousky schraňovat a sbírat. Když však zjistil, že se díky své sběratelské vášni nemůže doma ani hnout, rozhodl se s podobně "postiženými"přáteli vybudovat muzeum herních automatů."Arcade hry", jak se toto muzeum v Červeném Újezdě jmenuje, je unikátní videoherna a muzeum arkádových automatů. Hned po vstupu na vás dýchne atmosféra starých arkádových heren. K vidění jsou zde opravdu historické kousky staré i více než 30 let a na všech si návštěvník může i zahrát. Nechybí ani klasiky jako je "Space Invanders", "Golden Axe", automaty "SEGA" s šesticí volitelných her, "Donkey Kong", "Pac Man", "Galaga", ale i bojovky jako "Street Fighter 2" a také řada automatů se "světelnou pistolí". V celé "aréně" se nachází kolem 70 automatů a další postupně přibývají.

Charakteristikou těchto automatů také bylo, pro spuštění hry jste museli do automatu hodit nějaký ten peníz, to zde však neplatí, automaty jsou upraveny tak, abyste do nich "zlaťáky" házet nemuseli.

Takže pokud vás zajímá, jak a hlavně na čem se dříve hrálo, nebo jen chcete podniknout zajímavý výlet, zajeďte se podívat do obce Červený Újezd, která leží nedaleko Prahy.Více informaci naleznete na internetových stránkách "Arcadehry.cz"
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 WaclawY WaclawY | E-mail | 18. ledna 2017 v 8:51 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na mackame.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

2 WaclawQ WaclawQ | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 17:33 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.